Tuesday, November 15, 2011

Frică

Sunt în tren pe o rută străbătută de mult prea multe ori...şi îmi este frică...îmi este frică de cele două soacre care stau la 2 metri de mine şi-şi mustruluiesc nurorile absente :-?? pentru că nu pun mâna în casă şi nu gătesc...

Sunday, October 30, 2011

lectură obligatorie

...toţi acei cercetători în formare ar trebui să-şi aloce 2-3 ore din timpul personal pentru a citi lucrarea lui Ernesto Sabato "Unu şi Universul"